LED96W-069-C1400-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 41-69V 1.4A
DataSheet
LED96W-069-C1400-LT PDF
Type Description
Series:LED-96W-LT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:41 ~ 69V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.0mm)