LED40W120-040-C1000-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 25-40V 1A
DataSheet
LED40W120-040-C1000-LT PDF
Type Description
Series:LED-40W-LT
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):-
Voltage - Input (Max):-
Voltage - Output:25 ~ 40V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)