D15CC55UNVPWX12-C010C
Description
LED DRVR 1500MA 55W UNV 0-10V RF
DataSheet
D15CC55UNVPWX12-C010C PDF
Type Description
Series:PWX (EVERLINE®)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:16 ~ 56V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):55 W
Voltage - Isolation:2.5 kV
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Efficiency:87%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:14.25" L x 1.18" W x 1.00" H (362.0mm x 30.0mm x 25.4mm)