FSP320-SZAE(210)MG
Description
LED DRIVER CC AC/DC 76-152V 2100
Catalog
LED Drivers
DataSheet
FSP320-SZAE(210)MG PDF
Type Description
Series:SAE (320W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:76 ~ 152V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):319 W
Voltage - Isolation:500 V
Dimming:Analog, PWM
Features:Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:94%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.41" L x 3.31" W x 1.67" H (239.0mm x 84.0mm x 42.5mm)