FSP120-FZAE1(250)MG
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC+CV AC/DC 24-48V 25
Catalog
LED Drivers
DataSheet
FSP120-FZAE1(250)MG PDF
Type Description
Series:SAE1 (120W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24 ~ 48V
Current - Output (Max):2.55A
Power (Watts):120 W
Voltage - Isolation:500 V
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65, IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:93.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.68" L x 2.68" W x 1.53" H (195.0mm x 68.0mm x 38.8mm)