D15CC55UVPA12-FS010C
Description
LED PROG DRVR 1500MA 55W UNV 12V
DataSheet
D15CC55UVPA12-FS010C PDF
Type Description
Series:PA (EVERLINE®)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:15 ~ 56V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):55 W
Voltage - Isolation:6 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-40°C ~ 55°C
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.59" L x 2.37" W x 1.53" H (167.4mm x 60.2mm x 38.9mm)