FSP150-SZAE(070)DG
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 125-280V 540
Catalog
LED Drivers
DataSheet
FSP150-SZAE(070)DG PDF
Type Description
Series:Programmable (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:125 ~ 280V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:500 V
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C (With Derating)
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.62" L x 2.68" W x 1.53" H (219.0mm x 68.0mm x 38.8mm)