D21CC80UNVPWX12-D010C
Manufacturer
Universal Lighting Technologies
VIGOR # :
Description
LED DRVR 2100MA 80W UNV 0-10V RF
Catalog
LED Drivers
DataSheet
D21CC80UNVPWX12-D010C PDF
Type Description
Series:PWX (EVERLINE®)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:16 ~ 56V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):80 W
Voltage - Isolation:2.5 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Efficiency:88%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:16.88" L x 1.25" W x 1.00" H (428.8mm x 31.8mm x 25.4mm)