FSP200-FZAE(140)MG
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 71-144V 1400
Catalog
LED Drivers
DataSheet
FSP200-FZAE(140)MG PDF
Type Description
Series:SAE (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:71 ~ 144V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:500 V
Dimming:Analog, PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:93.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.99" L x 2.68" W x 1.53" H (203.0mm x 68.0mm x 38.8mm)