FSP80-ZZAE1(280)DG
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 22-54V 1400-
Catalog
LED Drivers
DataSheet
FSP80-ZZAE1(280)DG PDF
Type Description
Series:Programmable (80W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:22 ~ 54 V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):80 W
Voltage - Isolation:500 V
Dimming:PWM
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C (With Derating)
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.44" L x 2.38" W x 1.50" H (189.0mm x 60.5mm x 38.1mm)