TP-POE-24-12W
Description
24V 12W 10/100MB PASSIVE POE POW
DataSheet
TP-POE-24-12W PDF
Type:Passive Injector
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:500 mA
Power (Watts) - Per Port:12W
Compliance:-
Data Rate:10/100 Mbps
Features:OCP, SCP
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:83%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.65" L x 1.10" W x 1.80" H (92.7mm x 27.9mm x 45.7mm)