TP-POE-HP-48G-RC
Description
48V 50W HIGH POWER GIGABIT PASSI
DataSheet
TP-POE-HP-48G-RC PDF
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:48V
Current - Output:1.04 A
Power (Watts) - Per Port:50W
Compliance:-
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:4.90" L x 3.00" W x 1.50" H (124.5mm x 76.2mm x 38.1mm)