TP-POE-HP-48G
Description
56V 50W HIGH POWER GIGABIT PASSI
DataSheet
TP-POE-HP-48G PDF
Type Description
Series:-
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:48V
Current - Output:1.04 A
Power (Watts) - Per Port:50W
Compliance:-
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:4.92" L x 2.95" W x 1.50" H (125.0mm x 75.0mm x 38.0mm)