TP-POE-HP-24
Description
24V 48W HIGH POWER POE POWER INS
DataSheet
TP-POE-HP-24 PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:2 A
Power (Watts) - Per Port:48W
Compliance:IEEE802.3af, IEEE802.3at
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:4.90" L x 3.00" W x 1.50" H (124.5mm x 76.2mm x 38.1mm)