POE-24IR-CI
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
POE INJECTOR 19.2W 24V DESKTOP
Catalog
Power over Ethernet (PoE)
DataSheet
POE-24IR-CI PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Midspan Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:800 mA
Power (Watts) - Per Port:19.2W
Compliance:IEEE802.3af
Data Rate:-
Features:OCP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Efficiency:70%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)