CG-22WPD25B
Manufacturer
Coolgear
VIGOR # :
Description
22W DC TO USB TYPE-C PD OUTPUT A
Catalog
Power over Ethernet (PoE)
DataSheet
CG-22WPD25B PDF
Type Description
Series:-
Package:Retail Package
Part Status:Active
Type:Splitter
Voltage - Input:-
Number of Ports:1
Voltage - Output:5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Current - Output:-
Power (Watts) - Per Port:22W
Compliance:IEEE802.3af
Data Rate:-
Features:-
Operating Temperature:10°C ~ 60°C
Efficiency:-
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:4.00" L x 3.00" W x 1.25" H (101.6mm x 76.2mm x 31.8mm)