TP-POE-HP-56G
Description
56V 100W 4 PAIR HIGH POWER GIGAB
DataSheet
TP-POE-HP-56G PDF
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:56V
Current - Output:1.8 A
Power (Watts) - Per Port:100W
Compliance:-
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:5.90" L x 4.60" W x 1.60" H (149.9mm x 116.8mm x 40.6mm)