TP-POE-24G
Description
24V 24W GIGABIT POE POWER INSERT
DataSheet
TP-POE-24G PDF
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:800 mA
Power (Watts) - Per Port:19W
Compliance:IEEE802.3af, IEEE802.3at
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.40" L x 3.00" W x 1.40" H (86.4mm x 76.2mm x 35.6mm)