TP-POE-24IR-CI
Description
24V 18W POE POWER INSERTER WITH
DataSheet
TP-POE-24IR-CI PDF
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:800 mA
Power (Watts) - Per Port:19W
Compliance:IEEE802.3af, IEEE802.3at
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.40" L x 3.00" W x 1.40" H (86.4mm x 76.2mm x 35.6mm)
Approval Agency:FCC, TUV
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
POEA30U-560E-R
POEA30U-560E-R
PASSIVE POE ADAPTER C14 GIGABIT
POE-18I
POE-18I
POE INJECTOR 16.2W 18V DESKTOP
TP-POE+10G
TP-POE+10G
53V 30W 802.3AT 10/100/1000/1000
4300F1LC
4300F1LC
LED RED DIFFUSED T-1 T/H
TP-POE-24IR-CI
TP-POE-24IR-CI
1A1G
1A1G
DIODE GP GLASS 50V 1A R-1
C4SMG-RJF-CS34QBB2
C4SMG-RJF-CS34QBB2
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H