0679L0630-05
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
VIGOR # :
Description
FUSE BRD MNT 630MA 125VAC/VDC
Catalog
Fuses
DataSheet
0679L0630-05 PDF
Type Description
Series:0679L
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):630 mA
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A AC, 300A DC
Melting I²t:0.15
Approval Agency:AEC-Q200, cURus
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm)