TCD-P-3.15A
Description
CERAMIC-5X20MM (IEC), SLOW 3.15A
DataSheet
TCD-P-3.15A PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):3.15 A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:5mm x 20mm (Axial)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.827" L (5.50mm x 21.00mm)