ANR-W-20A-18R
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE
Catalog
Fuses
DataSheet
ANR-W-20A-18R PDF
Type Description
Series:ANR-W
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):20 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, ATO/ATC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:ISO8820, SAE
Operating Temperature:-
Color:Yellow
Size / Dimension:0.760" L x 0.197" W x 0.494" H (19.30mm x 5.00mm x 12.54mm)