ANT-UL-25A
Description
FUSE AUTO 25A 32VDC BLADE MICRO
DataSheet
ANT-UL-25A PDF
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):25 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Operating Temperature:-
Color:Clear, White
Size / Dimension:0.354" L x 0.150" W x 0.315" H (9.00mm x 3.80mm x 8.00mm)