TSA-375MA
Description
GLASS FUSE-6.3X32MM, SLOW 375MA
DataSheet
TSA-375MA PDF
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):375 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)