APM-UL-20A
Description
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI
DataSheet
APM-UL-20A PDF
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):20 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Operating Temperature:-
Color:Yellow
Size / Dimension:0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)