ANT-UL-20A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MICRO
Catalog
Fuses
DataSheet
ANT-UL-20A PDF
Type Description
Series:ANT-UL
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):20 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Micro
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:cURus, UL
Operating Temperature:-
Color:Yellow
Size / Dimension:0.354" L x 0.150" W x 0.315" H (9.00mm x 3.80mm x 8.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BK/MDL-6-R
BK/MDL-6-R
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG