ANM-W-15A-16R
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 15A 32VDC BLADE MINI
Catalog
Fuses
DataSheet
ANM-W-15A-16R PDF
Type Description
Series:ANM-W
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Miniature
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:ISO8820, SAE
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.429" L x 0.150" W x 0.362" H (10.90mm x 3.80mm x 9.20mm)