ANM80-10A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 10A 80VDC BLADE MINI
Catalog
Fuses
DataSheet
ANM80-10A PDF
Type Description
Series:ANM80
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):10 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:80 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Miniature
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:Red
Size / Dimension:0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)