TMR-3.15A-T
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
THRU HOLE FUSE, TIME DELAY 3.15A
Catalog
Fuses
DataSheet
TMR-3.15A-T PDF
Type Description
Series:TMR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):3.15 A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Radial, Can, Vertical
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:22
Approval Agency:cULus
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.327" H (8.50mm x 8.30mm)