TV04A121JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 120V 193V SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV04A121JB-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.07A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)