ATV02W130B-HF
Description
TVS DIODE 13V 21.5V SOD123
DataSheet
ATV02W130B-HF PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.3A
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)