TV06B100J-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 17V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV06B100J-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35.29A
Power - Peak Pulse:600W