ATV30C100JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 17V DO214AB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ATV30C100JB-HF PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):176.47A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)