TV06B430J-HF
Description
TVS DIODE 43V 69.4V SMB
DataSheet
TV06B430J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.65A
Power - Peak Pulse:600W