TV06B850J-G
Description
TVS DIODE 85V 137V SMB
DataSheet
TV06B850J-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
Voltage - Breakdown (Min):94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.38A
Power - Peak Pulse:600W