CPDT-12VUB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE ESD 12VWM 350W SOT-23
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CPDT-12VUB-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11A
Power - Peak Pulse:350W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TA)