ATV04A301J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 300V 486V SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ATV04A301J-HF PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):300V
Voltage - Breakdown (Min):335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):820mA
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)