TV06B780JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 78V 126V SMB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV06B780JB-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.76A
Power - Peak Pulse:600W