ATV30C170J-HF
Description
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
DataSheet
ATV30C170J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):108.7A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)