P6KE600CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 513V 828V DO15
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
P6KE600CA-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):513V
Voltage - Breakdown (Min):570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:828V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):720mA
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)