ESDLC3V3LB-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3.3V 11V DFN1006-2
DataSheet
ESDLC3V3LB-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):4.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:2.6pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)