CPDER12V0U
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12V 24V 0503/SOD723F
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CPDER12V0U PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:120W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:60pF @ 1MHz