TV50C220J-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AB
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TV50C220J-G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):142.25A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)