BZW04-128
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-15 128V 400W UNI
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
BZW04-128 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):128V
Voltage - Breakdown (Min):143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)