TV06B110J-HF
Description
TVS DIODE 11V 18.2V SMB
DataSheet
TV06B110J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):32.97A
Power - Peak Pulse:600W