ATV04A191J-HF
Description
TVS DIODE 190V 307.8V SMA
DataSheet
ATV04A191J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):190V
Voltage - Breakdown (Min):211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.3A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)