TV06B191J-HF
Description
TVS DIODE 190V 307.8V SMB
DataSheet
TV06B191J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):190V
Voltage - Breakdown (Min):211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.95A
Power - Peak Pulse:600W