1.5KE47CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO201AE
DataSheet
1.5KE47CA-TP PDF
Type Description
Series:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):40.2V
Voltage - Breakdown (Min):44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)