BZW04-299B
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-15 299V 400W BI
DataSheet
BZW04-299B PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):299V
Voltage - Breakdown (Min):332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):900mA
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)