P4SMAJ48
Description
TVS SMA 48V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ48 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):48V
Voltage - Breakdown (Min):53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:85.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.7A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)